Telekomünikasyon

Telekomünikasyon sektörü için en büyük kâbus sistem bir kesintiye uğradığı anda başlar. Günümüz teknolojisinde hizmetlerin sürekliliği doğrudan cep telefonları, tabletler ve bilgisayarlara bağlıdır.

Dolayısı ile Fiberoptik Şebekeler ve GSM haberleşme altyapıları için hizmet kalitesi ön plandadır. Bu sebeple Operatörlerin veri transferi hizmet sektörünün İnternet dağıtım (POP)noktaları, GSM Transmisyon noktaları ve buna bağlı lokasyonların güvenlik önlemleri ön planda tutulmalıdır. Özellikle buna benzer sahaların kurulum ve işletmeleri kiralama yolu ile yapıldığından yangın çıkma olasılığında sadece sisteme değil çevreye vereceği zararda doğrudan haberleşme firmalarını sorumlu tutmaktadır.

tl1 tl2 tl3

Ayrıca bu sistemlerin kesintiye maruz kalmadan çalışması veya kesinti sürelerinin minimum seviyelerde tutulması gerekir. Rekabet koşulları ve standartların bu seviyede hassas olmasına rağmen diğer tüm sektörlerde olduğu gibi telekomünikasyon sektöründe de yangın ile mücadele önlemleri yetersiz durumdadır.

DSPA tüm bu kriterleri göz önünde bulundurarak
operatör ve servis sağlayıcılarına;
• Uygun maliyetli,
• Yer kaplamayan ve montajı kolay,
• Bakım işletme maliyeti olmayan,
• Otomatik olarak devreye girebilen,
• Mevcut sisteme kolayca uyum sağlayabilen çözümler üretmiştir.

tl4 tl5 tl6


VİDEO


Daha fazla bilgi ister misiniz?

Tel & Fax: +90 312 999 5154 info@dspatr.com