Kıyı Endüstrileri-Off shore

DSPA söndürme sistemi benzersiz güvenli ve Rina Güvenlik sertifikalıdır. Deniz endüstrisi, petrol ve gaz endüstrisi gibi sektörlerde DSPA sistemi mükemmel bir uygulamadır. Ortamdaki oksijen seviyelerini etkilemez ve resmen zehirsiz olarak test edilmiştir.

off2 off3 off1

Basınç içermediği için basınca neden olmaz, İletkenliği yoktur ve kolay kurabilir. Off shore endüstrisi yüksek güvenlik standartlarında olmalıdır. Buralarda oluşabilecek yangınlar insanlar ve çevre üzerinde kalıcı etki bırakabilir. Kıyı yapılarında Sosyal ve Teknik Altyapı tesisleri tasarımı ve inşaatı aşamalarında alternatifleri göz önünde bulundurulması gereken hususlar arasında başlıca olarak; Gemilere yakıt sağlamak amacıyla yapılacak yakıt istasyonları ve yakıt depolama alanları, yangın kontrol ve söndürme sistemlerinin kapasiteleri ve yapılandırılması yer almaktadır.
Buna ek olarak Gemicilik ve yat sektöründe meydana gelen yangınların personel ve kişisel hataların yanı sıra tesisat ve motor kısımlarında aşırı ısınmadan meydana gelmektedir. Ayrıca bakım hatalarından kaynaklanan ve birden yayılarak hasar veren yangınlardan kaynaklandığı bilinmektedir. Buna rağmen gerekli tedbirlerin alınmadığı veya alınsa dahi gerekli bakımların yapılmadığı tespit edilmiştir. İyi bir yangın ihbar sistemi doğru ihbar yapabilen, Süratli ihbar yapabilen, yangının yerini belirtebilen, kolay kurulabilen ve zor şartlarda dahi çalışarak yangın söndürme ajanını devreye sokarak tehlikeyi ortadan kaldırabilen bir sistemdir.


VİDEO


Daha fazla bilgi ister misiniz?

Tel & Fax: +90 312 999 5154 info@dspatr.com