Kara Taşımacılığı

DSPA Otomotiv söndürme sistemleri otomobil, kamyon, otobüs gibi tüm kara taşımacılık ve ulaşım alanlarında, taşınabilir jeneratörler, yatlar ve çok daha fazla alanda kullanılabilir. Sistem güvenilirliği ve dayanıklılığı en yüksek güvenlik talepleri ile uyumludur ve yangın ihtimaline karşı araç veya nesneyi korumaya izin verir.

kr2 kara kr3

 

• Binek ve ticari otomobillerde,
• LPG ‘li araçlarda,
• Karadan tekerlekli yolcu taşımacılığı yapan otobüs ve benzer araçlarda,
• Yük ve malzeme taşıyan tüm tonajlı ve kargo taşımacılıklarında,
• Vinç, forklift, kepçe, jsb inşaat makinelerinde,

Sisteme birden fazla aerosol yangın söndürme cihazı bağlanabilir. Bu şekilde 4 ayrıbağımsız bölgede yangın algılama ve söndürme yapılabilir. (motor, mutfak kısmı ve bagaj bölümleri gibi) Panel üzerinden hangi bölgede yangın var ise sinyal ayrı olarak aktarılır. Ve sadece yangın olan bölgede söndürme cihazı devreye girer. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının ARAÇLARIN İMAL, TADİL VE MONTAJI HAKKINDA YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK ‘de araç tadilatları sonrasında yangın algılama ve alarm sistemleri kurdurmakla yükümlüdür. Özellikle 8 kişi ve üzeri taşımacılık yapan kara taşıtlarında yangınların % 75 ‘i araçların motor kısımlarında meydana gelmektedir.

DSPA ‘in kanun ve yönetmeliklere uygun yenilikçi çözümleri ile araç yangınlarına etkili ve güvenilir çözümler almak mümkündür.


VİDEO


Daha fazla bilgi ister misiniz?

Tel & Fax: +90 312 999 5154 info@dspatr.com