İtfaiye ve Güvenlik

DSPA 5 aerosol ürün ailesi içerisine manuel olarak yangın söndürme ve bastırma amaçlı kullanılabilecek son derece yenilikçi aerosol jeneratörlerinden birisidir. Kapalı alanlarda çıkabilecek ve ulaşımın zor olduğu depo, çatı arası, sığınak ve çıkış koridorları gibi alanlarda itfaiye yangına müdahale etmeden önce yangının büyümesini önlemek ve yangını bastırarak söndürmek için tasarlanmış hizmet ve yenilikçi ürün geliştirme amacı ile yoğun bir odaklanma sonucu müşterilerimize olağanüstü düzeyde değer sağlamak için tasarlanmıştır.

Kapalı ve erişilmesi zor yerlerde örneğin bir bodrum kat yangınında sıcak hava katmanları oluşması ve yangının sıçrama gibi gerçek tehlikeleri vardır.

DSPA-5 saniyeler içerisinde alevleri bastırır ve önemli ölçüde sıcaklığı düşürür.Yangın anında sorumlu personel ve İtfaiye ekipleri için yangına ilk müdahale öncesi emniyet tedbiri alınmasında önemli bir etken olacaktır. Ortamdaki yangını söndürerek ısının azalmasına büyük katkı sağlamaktadır.

Özellikle büyük yangınlarla mücadelede zor lojistik sorunlar ortaya çıkmaktadır. Zaman ile mücadele içerisinde kaybı önlemek için ilerlemiş yangınla mücadelede, ilerlemiş yangınlarda dahi DSPA-5 ateşi durdurur sadece küçük bir miktar su ile yangını söndürmek yeterli olur.

if1 if2 if3 if5

Yangının şiddetini düşürür ve alevleri saniyeler içinde bastırır. Yangının yayılmasını ve sıçramasını engeller. Zaman ve paradan tasarruf sağlar. Ekiplerin güvenliğini artırır. Canlılara karşı zararsızdır. Oksijen seviyelerini tüketmez, Çevre dostudur. Herhangi bir basınca neden olmaz. Basınçlı değildir. İş sürekliliğini sağlamak için büyük bir fark olabilir.


VİDEO


Daha fazla bilgi ister misiniz?

Tel & Fax: +90 312 999 5154 info@dspatr.com