Elektrik Odaları

Sanayi üretim tesislerinde DSPA aerosol sistemleri dünyanın birçok ülkesinde üreticilerin tercih ettiği (UPS) Enerji, güç istasyonları ve elektik pano odalarında kullanılmaktadır. Tesislerde gücün sürekliliğinin üretime doğrudan etki etmesi sebebi ile yangınla mücadele ve önlemler alınmaktadır. Türkiye ‘de Kia otomobil fabrikası Elektrik panoları ve güç istasyonlarında, Ankara Yenimahalle Teleferik hattı elektrik odalarında, Avusturya ‘da Enerji santralleri üreticisi ILLWERKE Elektrik Panoları ve UPS odalarında, Almanya ‘da WIRTH Maschinen endüstriyel ürünler üreticisi fabrikasının Elektrik pano odalarında, İtalya ‘da ENEL Elektrik şirketi Elektrik panoları ve UPS odalarında kullanılan örnek projelerimizden bazılarıdır.

Elektrik dolapları, şalt panelleri veya trafo panelleri birçok farklı sanayi ve sektör tarafından kullanılmaktadır. Hepsinin ortak bir noktası var ki,  bir elektrik kabin veya şalt kaybı her bir üretim süreci ve iş sürekliliği için sistemi doğrudan etkiyecek yıkıcı bir sorundur. DSPA söndürme sistemi ile nesnenin içerisine söndürücü yerleştirilebilir, Böylece yangın kaynağında, büyümeden söndürülerek iş ve zaman kaybı önlenmiş olup maddi kayıpta ortadan kaldırılmış olacaktır.

Pano tipi uygulamalarda amaç yangını önceden tespit ederek uyarmak ve bertaraf etmektir. Yangını büyümeden söndürmenin yanı sıra pano içerisinde bulunan donanımı koruyarak iş kaybı ve maddi kaybın önüne geçmektir. DSPA algılama sistemlerinde isteğe bağlı olarak pano içerisine bağlanacak uyarıcılar ile oluşturulacak olan ağ üzerinden;

  • Yangını tespit etme,
  • Haber verme,
  • Söndürme,
  • İletişim kurma ve bütünleşme ile benzersiz ve güvenilir bir kablosuz ağ üzerinden birbirine bağlı tüm bileşenleri izleyen profesyonel bir çözüm sunar.

VİDEO


Daha fazla bilgi ister misiniz?

Tel & Fax: +90 312 999 5154 info@dspatr.com